Naturalna pielęgnacja dla zielonych

Producenci kosmetyków od zawsze wyprzedzali się w lansowaniu coraz to nowocześniejszych, „perfekcyjnych” formuł i stosowaniu jeszczebardziej kuszących i ekscentrycznie brzmiących składników. Maraton ten doprowadził tymczasem do skutku takiego, że każdego dnia na swą zewnętrzną powłokę nakładamy mnóstwo szkodliwych związków. Wiele z nich w ciągu lat dało się poznać jako szkodliwe dla zdrowia. W sprzeciwie wobec tego postępowego pędu stoi coraz powszechniej szanowana kosmetyka naturalna.

Historia i źródła kosmetyków naturalnych

Stopniowo coraz bardziej możemy oglądać kierunek polegający na występowaniu w specyfikach pielęgnacyjnych związków wynikłych z naturalnego środowiska. Wielokrotnie bywają to półprodukty dobrze znane naszym babciom. Drugą młodość przeżywają naturalne produkty, jak woda różana olej rycynowy i inne zioła, czy glinki. Z tego środowiska wyłaniają się również firmy wystawiające na sprzedaż absolutnie naturalne kosmetyki, czyli takie, w których recepturze nie ma żadnych chemicznych surowców.

Które kosmetyki organicznego pochodzenia warto wypróbować i dlaczego?

Duża liczba użytkowników obserwuje pozytywne rezultaty i decyduje się totalnie dokonać zmiany na te nowe rozwiązanie. Jak jednak zacząć, ażeby przekonać się, czy zielone produkty są dla nas odpowiednie? Na pewno można przetestować ekologiczne, masła do pielęgnacji lub naturalny scrub do ciała. Wspomniane wyżej przykłady kosmetyków stają się godne zainteresowania i coraz łatwiej można je kupić. Można także zabrać się za ich produkcję samemu. Organiczne masło do wygładzania złożone z masła kakaowego lub shea to wspaniały specyfik, zwłaszcza na zimowe dni. Ekologiczny scrub do ciała to również idealny wyrób na inaugruację. Wykonany samodzielnie, chociażby z cukru czy mielonej kawy z suplementem soku z aloesu i oleju arganowego połączonego z sokiem z aloesu wyniesie nas tyle co nic, a spisze się fenomenalnie, zapewniając nieprzeciętnie urodziwą i miękką skórę.

Jak wyszukać potrzebne informacje?

Zaczynając doświadczenie z eko-kosmetykami z łatwością jest wlecieć w którąś z pułapek stawianych przez wytwórców. Wiele zewnętrznych powłok na sklepowych półkach atakuje oczy frazami w rodzaju „eko” tudzież „natural”, jednak nader często bywają to zabiegi marketingowe. Należy więc przeglądać składy nabywanych kosmetyków. Dobrze jest też wzbogacić wiedzę, chociażby z pomocą sieci, dowiedzieć się, które ze składników faktycznie są naturalnego pochodzenia a przy tym korzystne, a jakie szkodliwe.

Artykuł napisany dzięki
kosmetyki naturalne